pomaly ďalej zájdeš...

POĎAKOVANIE

18.05.2011 00:00
Zdravím všetkých turistov a milovníkov prírody!

                Úspešne máme za sebou 28. ročník Hasprúnskej.  Spoločne  sme do organizácie našej najvýznamnejšej  akcie investovali  veľa energie a času, čo je ale podstatné, je fakt, že to nebolo nadarmo.

                Podarilo sa nám vytvoriť nový rekord v počte účastníkov. Registrovaných turistov sme mali 993 avšak boli aj takí, ktorí pochodovali bez registrácie. Spolu podľa správ z jednotlivých kontrol odhadujeme účasť tak okolo 1100 turistov. Keď zoberiete v úvahu fakt, že v našej dedine je nás spolu cca 1700 a že na celoslovenských zrazoch turistov býva tak cca 800 – 900 účastníkov – je tento náš výsledok skrátka úžasný .

                V krátkosti spomeniem pár krokov ktoré nám k tomuto výsledku dopomohli a ktoré sme podnikli  k zlepšeniu našich služieb:

1. Vytvorili sme nový účastnícky preukaz na ktorom pribudli nové informácie pre propagáciu a zlepšenie služieb nášho klubu. (odkaz na našu www stránku, číslo v núdzi, nová grafická úprava).

2. S pomocou predsedu KST Slovenska p. Petrom Perhalom  (ďakujem mu za pomoc) sme na hlavú stránku KST do aktualít umiestnili pozvánku s popisom nášho pochodu.

3. Zrevidovali a obnovili sme našu  vlastnú internetovú stránku, pomocou sledovania jej návštevnosti sa našim turistom jednoznačne zapáčila.

4. Vytvorili sme nové informačné smerovníky pre lepšiu orientáciu dopravy ako aj pochodu, vrátane nových označení kontrolných stanovíšť a stolov pri registrácii účastníkov.

5. Nanovo sme preznačili trasy a vybudovali mosty cez Rudavu (mosty - minulý rok).

6. Uvarili sme o jeden kotol gulášu viac čiže 4 – po skončení pochodu zostalo približne 5l 

7. Objednali sme po jednom sude kofoly a piva naviac – spolu sme vyčapovali sedem sudov – čiže 700 pollitrových pohárov

8. Na kontrole č. 2 sme vytvorili nový menší bufet.

9. Posilnili sme našich autodopravcov (k p. Dufekovi pribudol  p. Sandor).

10. Vybudovali sme nové posedenie so stolíkmi okolo ohňa na K5.

 

                Samozrejme máme aj čo zlepšovať. Museli sme sa popasovať  s nedostatkom elektriny, bufet sme nemali najlepšie zorganizovaný a nával turistov  tam našich bufetárov skoro „ prevalcoval“.

Oficiálne „papirové“ pozvánky sa nedostali tam, kam boli určené. Mali sme country kapelu, ale nakoľko hrali len komorne ich šum a vrava turistov prekričali az napokon odišli.

                Chcem sa touto formou poďakovať Všetkým organizáciám, ktoré nám pomáhali či už poľovníkom za zapožičanie stolov a lavíc,  pohostinstvu Velický za zapožičanie výčapu a priestorov pri zápise, futbalistom za ochotu, sprístupnenie bufetu a sociálnych zariadení, Vojenským lesom SR a CHKO Záhorie za umožnenie prechodu cez rampy, jednotlivým prispievateľom do tomboly a aj obecnému úradu Studienka.

                Treba si uvedomiť, že tieto pre nás „automatické veci„ musí vždy niekto zabezpečiť a máme ich len preto, že nám ich vždy niekto ochotne zapožičia, prenájme, daruje.

                Nakoniec ďakujem našim turistom a aj neturistom účastným na celej agende okolo Hasprúnskej. Naša Hasprúnska netrvá len jednu sobotu v roku, sú to dni až týždne vybavovania plánovania a tvrdej roboty (a čo je najhoršie) túto robotu nie je vždy vidno, a je to tá bez ktorej by sme sa nezaobišli.  Vybavenie povolení vstupu na príslušných úradoch, propagácia (vyhlásenie v rozhlasoch po dedinách, tlač v regionálnych novinách, plagáty, nástenky) , nakupovanie tovaru, značenie trás, bufet, tombola, klobásy, zabezpečenie posedenia, priestorov, kontroly na stanovištiach, písanie diplomov,  zapisovanie na štarte, gulášmajstri, aparatúra, ozvučenie, upratovanie pred a po akcii ...

                Pevne verím a spravím všetko pre to aby sme sa vyhli chybám z minulosti a trend zlepšovania našej Hasprúnskej dodržiavali aj naďalej. Všetkým ešte raz ĎAKUJEM.

Predseda Boris Soukup.

Kontakt

Administrátor - Mgr.Lukáš Soukup Predseda klubu - Mgr.Boris Soukup

soukup.lukas@azet.sk borissoukup.bs@gmail.com

IČO: 30851777
Adresa: Studienka 272, 908 75 Studienka
Sídlo / Okres: Studienka / Malacky
Dátum vzniku: 02. 04. 1992

0911 450 965 Soukup L.
0915 944 864 Soukup B.

Vyhľadávanie

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV
ZÁBORSKÉHO 33
831 03 BRATISLAVA 3


Ing. Peter Dragúň, predseda

tel.: +421 917 828 613 , e-mail:  predseda@kst.sk

Ing. Dušan Valúch, generálny sekretár

tel.: +421 2 44 45 40 88, e-mail:  valuch@kst.sk

Ing. Ida Ovečková, sekretár

tel.: +421 2 44 45 11 21, e-mail: oveckova@kst.sk

Anna Luhová, samostatný pracovník

tel.: +421 2 44 45 11 41, e-mail:  luhova@kst.sk

(c) 2009 Všetky práva vyhradené. KST Studienka

Vytvorené službou Webnode